Skip to content

Karty ISIC

Międzynarodowa legitymacja ISIC

 

Karta ISIC dla studentaISIC (International Student Identity Card) jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Przysługuje Studentom uczelni państwowych i prywatnych wszystkich rodzajów studiów (dziennych, wieczorowych, zaocznych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich) bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich i gimnazjów powyżej 12 roku życia. Upoważnia do korzystania ze zniżek oraz w zależności od wybranego wariantu – ubezpieczenia.

ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około ok. 150 tysięcy uczniów i studentów w Polsce oraz 5 milionów osób z ponad 120 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadaptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni. W niektórych krajach ISIC jest również legitymacją narodową.

Do chwili obecnej powstało już ponad 100 wspólnych projektów co-brandowych karty ISIC z różnymi instytucjami, w tym z wyższymi uczelniami, instytucjami finansowymi (banki, towarzystwa ubezpieczeniowe). W Polsce w projekcie ISIC biorą udzial m.in. Akademicki Związkek Sportowy, Uniwersytet Warszawski, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warmińsko Mazurski,  Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych oraz The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience.

Co zyskujesz dzięki ISIC?

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 5000 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych. W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje kartę ISIC jak lokalną legitymację studencką.  Jeśli chcesz, ISIC to także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Polsce i poza granicami naszego kraju oraz kosztów leczenia w czasie każdej podróży zagranicznej.

Zakup karty w biurze
  • Wybierając się do nas, weź ze sobą ważną legitymację szkolną/studencką lub zaświadczenie ze szkoły/uczelni potwierdzające Twój status ucznia/studenta.
  • Nie zapomnij o jednym zdjęciu (format legitymacyjny, bez nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych).
  • Na miejscu zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku, w zależności od tego na jaką kartę się zdecydujesz.Karta ISIC dla ucznia
  • Wyrobienie karty zajmuje tylko kilka minut.
  • Wraz z kartą otrzymasz potwierdzenie ubezpieczenia, jeśli wybrałeś kartę z pakietem ubezpieczeniowym.
  • Jeżeli chcesz oszczędzić czas potrzebny na wystawienie karty możesz pobrać ze strony ISIC wniosek (http://www.isic.pl/index.php/dokumenty-do-pobrania.html) i przynieść wypełniony do biura.
Dodatkowe informacje

Warianty ubezpieczenia: http://www.isic.pl/index.php/warianty-ubezpieczen.html
Ubezpieczenie za granicą: http://www.isic.pl/index.php/ubezpiecznie-za-granica.html
Ubezpieczenie w Polsce: http://www.isic.pl/index.php/ubezpieczenie-w-polsce.html
Ogólne warunki ubezpieczenia: http://www.isic.pl/index.php/ogolne-warunki-ubezpieczenia.91.html
W razie wypadku: http://www.isic.pl/index.php/telefony-alarmowe.html

Katalog zniżek za granicą: http://www.isic.org/benefits/
Katalog zniżek w Polsce: http://www.isic.pl/index.php/lista-znizek/search/ISIC.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi