Skip to content

10 złotych zasad Last Minute

1/ Co to znaczy Last Minute ?

Last minute  czy też na ostatnią chwilę  to wymarzona oferta, dla osób, które chcą zarezerwować wakacje w obniżonej cenie.

Oferty typu Last minute pojawiają się w ramach wolnych miejsc na kilka dni, a czasem nawet kilkanaście godzin przed wylotem.  Ile można zaoszczędzić? czasem nawet 50 % ceny katalogowej albo i więcej.

2/ Kiedy szukać najkorzystniejszych ofert Last Minute ?

Oferty Last minute pojawiają się przez cały rok.  Ze względu na sezonowość, na spektakularne obniżki możesz liczyć, poza terminami wakacji, ferii, świąt i długich weekendów. Tak, więc zapytasz się, kiedy najlepiej planować urlop, żeby zaoszczędzić? Podpowiadamy – bierz pod uwagę druga połowę listopada do połowy grudnia, kiedyś większość osób myśli o przygotowaniach do Świąt.  Potem,  marzec, kwiecień, w maju po weekendzie majowym, do połowy czerwca, kiedy sezon wyjazdowy dopiero się rozkręca.

3/ Kiedy nie szukać wakacyjnych okazji

Jeżeli masz wybrany konkretny hotel i sztywno ustalony termin urlopu lub chcesz jechać na urlop większą grupą, to lepiej nie czekaj a zarezerwuj wakacje w promocji first minute, w listopadzie, grudniu na następny rok. Będziesz miał pewność, ze masz największy wybór hoteli, miejsc w cenach zbliżonych do last minute.

Poza tym, tak jak pisałam wyżej, wszelkiego rodzaju przedłużone weekendy, terminy świąteczne mają wpływ na ceny wycieczek, a oferty last minute praktycznie się nie zdarzają.

W okresie lipiec – wrzesień, też może być ciężko z ofertami last minute. Jeżeli już zaryzykujesz, możesz zyskać, ale musisz liczyć się z tym, ze w ofercie tej wylot i powrót będą z innego miasta, a oferta hotelowa, „przebrana”

4/ Godzina też ma znaczenie

Happy Hours, tłusty czwartek, szalona środa…Biura Podróży, cyklicznie w określonych dniach lub godzinach na swoich stronach internetowych publikują wybraną ofertę w obniżonych cenach. Na przykład  Rainbow Tours zawsze od poniedziałku do piątku pomiędzy 13: 00 -15: 00, obniża ceny wyjazdów, a Net Holiday jeden dzień w tygodniu w każdy czwartek, pomiędzy godziną 09: 00 a 18: 00, proponuje wyjątkową ofertę w niepowtarzalnych cenach.

5/ Musisz mieć czas i być gotowy do wyjazdu

Pamiętaj, że oferta last minute, działa na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy. Atrakcyjne oferty pojawiają się nagle, najczęściej przeddzień lub w dzień wylotu. Tutaj nie ma mowy o rezerwacjach wstępnych, musisz umieć podjąć decyzję od razu i od razu opłacić wyjazd.

6/ Przygotuj sobie plan awaryjny

Nikt nie może dać Ci 100% pewności, ze w danym terminie będzie dostępna ciekawa oferta dla Ciebie.  Jest to po prostu niezależne od nas i nie mamy na to wpływu. Dlatego za wczasu, opracuj plan awaryjny. Np możliwość skrócenia pobytu z 14 dni do 7 dni, gdy cena jest wysoka, zmianę rodzaju transportu, a może dopłaty do wymarzonego urlopu?

7/ Zarezerwować czy jeszcze zaczekać ? Bądź gotowy na przegraną…

Nie ma na to dobrej odpowiedzi, przyjmując ryzyko musisz się liczyć również z przegraną. Dobrze jest mieć zaprzyjaźniona osobę w biurze podróży. Zdaj się na jej doświadczenie. Dzięki systemowi rezerwacyjnemu i podglądzie do ilości miejsc w samolocie lub kiedy te dwie formy zawodzą interpersonalnym kontaktom, „twój człowiek” jest w stanie uczciwie oszacować możliwą obniżkę na interesujący Cię termin i hotel.

8/ Jaka są ceny wczasów last minute

Zniżki na oferty last minute ustalane przez Organizatorów uzależnione są od popytu w danym przedziale czasowym. Zniżki mogą się wahać od 100 PLN od osoby do nawet 50 % lub więcej.

Na przykład, pod koniec listopada warto rozglądać się za ofertą, na kierunkach egzotycznych: Tajlandia, Kenia, Sri Lanka, Dominikana, czy Kuba opartych na przelotach samolotami czarterowymi, „na dniach”. Nie raz sprzedawałam last minute do +/- 3000 PLN/ za 10-14 dni z All inc., gdzie cena katalogowa była drugie tyle. Na tygodniowe wczasy Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Maroko, z opcja all inc, można pojechać, za przysłowiowe 1000 PLN, np. w listopadzie, grudniu, marcu. W terminach zbliżonych do wakacji, nie liczcie na tak spektakularną zniżkę, choć oferta też będzie sie nazywać last minute.

9/ Gdzie szukać ofert last minute

W biurach podróży.

Nie pytaj o oferty last minute, na kilka miesięcy przed wyjazdem. Udaj się do swojego zaprzyjaźnionego biura, kiedy masz konkret. Planowany termin, cenę, jaką możesz  zapłacić. Podaj ilość osób, rodzaj wyżywienia i bądź gotowy w każdej chwili na telefon, od swojego agenta, który z pewnością uczciwie wybierze ci ofertę.

W internecie.

Szukanie w sieci, zajmie Ci więcej czasu, masz jednak możliwość  porównania oferty wielu organizatorów zarezerwowania, opłacenia wybranej oferty bez konieczności wychodzenia z domu i po godzinach pracy biura podróży.

10/ Jakie mam prawa kupując wakacje last minute

Kupując ofertę last minute, masz takie same prawa jak kupujący ofertę katalogową czy first minute. Ci drudzy dodatkowo mogą liczyć na bonusy jak np.  pakiety gwarancji, wycieczki w cenie, itp.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi